Historie

Sportem jsem se zabýval již od dětství. Do 15 let jsem dělal atletiku, od r. 1962 jsem jezdil závodně na kole a zároveň jsem začal posilovat pod vedením mého staršího bratra. Činkám jsem propadl až v r. 1965, když mi bylo 18 let.

Protože jsem velmi pomalu nabíral svalovou hmotu, začal jsem se více zajímat o stravu a sháněl jsem dostupnou literaturu. Zkoušel jsem na sobě různé tréninkové metody. Můj hluboký zájem o tento sport se mi vyplatil.

Po založení kulturistického oddílu jsem již za dva roky měl úspěšné závodníky na dorosteneckých soutěžích. Pro výrazné úspěchy mně tehdy OV ČSTV povolil založit ve Františkových Lázních Tělovýchovnou jednotu “Zřídlo Františkovy Lázně” pouze s jedním sportem – kulturistikou. Byla to plodná léta. Do roku 1989 jsme uspořádali i okresní soutěž v kulturistice v krásném divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Za letité výsledky jsem obdržel titul zasloužilého trenéra. Na soutěže jsem jezdil nejen se svými svěřenci, ale i jako rozhodčí. Po roce 1989 jsem přestal učit na střední škole a tělocvična se stala mojí živností. Zpočátku mně pomáhal mladší syn a postupně jsme tělocvičnu rozšířili až na 150 m2.

Začal jsem se více zajímat o ženy a muže s nadváhou, o problémy s páteří a rychlou rehabilitaci po různých úrazech. Správným cvičením pomáhám i ženám, které nemohou otěhotnět a těhotné ženy trénuji až do konce 8. měsíce těhotenství. Toto blahodárné cvičení pomáhá i ženám s úzkou pánví k bezproblémovému porodu. Ženám po 4. měsíci těhotenství měním tréninkový plán každý měsíc až do konce 8. měsíce. Do posledního měsíce těhotenství ode mne ženy odcházejí vybaveny domácím tréninkovým plánem. Výsledkem těchto cvičení je snažší porod.

Všem svým zákazníkům píši osobní tréninkové plány, které obměňuji podle jejich kondice za stále náročnější. Všichni zákazníci jsou pod mojí stálou kontrolou.